Kosgeb hangi projelere destek veriyor

İlk kurulduğu 1990 yılında oldukça dar kapsamda hizmet veren o dönem ve 2009 yılına kadar sadece üreticilerin desteklendiği bir kurum olarak gelmiştir. Taki 2009 yılında yapılan düzenleme ile destekleme çeşitleri artırılması sonucunda Kosgeb ismi hızla duyulur ve araştırılır hale gelmiştir.

Özetle açıklamak gerekirse, iş kurmak, işini geliştirmek ve büyütmek isteyen bireysel ve kurumsal herkesin yararlanabildiği bir devlet kurumudur. En çok aranan kategori ise hiç şüphesiz yeni iş kuracakların işine yarayacak olan girişimcilik desteğidir.

Bu destek sıfırdan iş kurmak isteyenlere 100 Bin TL’ye kadar %30’u hibe geri kalan kısmı uzun vadede ve faizsiz kredi şeklinde kullanndırılmaktadır. Bunun dışında birde kurumsal firma ve kobiler içinde çözüm yolları sunulmuş olup onlarıda aşağıdaki listede görelim. Aynı zamanda sorularınız olursa sayfanın alt kısmından iletiniz.

  • Genel Destek Programı
  • AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama
  • KOBİ Proje Desteği
  • Girişimcilik
  • Tematik Proj
  • İşbirliği-Güçbirliği
  • Kredi Faiz Desteği
  • Gelişen İşletmeler Piyasası KOBİ Desteği

Kosgeb’in Desteklediği Sektörler Hangileri
Çok ince ayrıntılara dikkat edilerek yaklaşık 1000’e yakın kosgeb’in destek vereceği iş dalı ve sektör belirlenmiştir. Herhangi bir başvuru yapmadan önce kuracağınız yada hali hazırda olan işiniz listede belirtilenlere uygun olup olmadığını incelemelisiniz. Aşağıdaki linkten destek verilenleri görebilirsiniz.
https://www.ismekkurs.com/kosgeb-kurslari-istanbul

Kosgeb’in Destek Vermediği İş Alanları
İşte bunu açıklamayı sevmiyorum ama maalesef 100’den fazla iş alanına Kosgeb hiç bir şekilde destek vermemektedir.
Yine aynı şekilde başvuru yapmadan önce mutlaka Kosgeb’in destek vermediği sektörleri inceleyip kurmak yada yaptığınız iş listede yer alıyor mu bakınız. Aşağıdaki listeden kosgeb imkanlarından muaf olanları görebilirsiniz.

Kosgeb'in desteklediği projeler
Kosgeb Girişimcilik İçin Yapılması Gerekenler
Yukarıda yer alan 8 farklı pakette özellikle Girişimcilik en çok ilgilenilen kategori olduğunu belirttik, çünkü yeni iş kuracaklara sunulan bu imkandan yararlanmak için ilk yapılması gereken size en yakın yerde açılacak olan Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kurslarından yararlanmaktır.

70 Saat süren ücretsiz eğitim sonunda sertifika sahibi olacaksınız. Eğitim sonunda size verilecek olan iş planı formunu doldurup Kosgeb’e ileterek süreci başlatmış oluyorsunuz. Evet değerli arkadaşlar sorularınız varsa aşağıdaki yorum formundan iletiniz.

https://www.yayginegitim.net

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.