Sizde bir işyeri kurmak kendi işinizin sahibi olmak istiyorsanız işte size fırsatlar. Ücretsiz kurslar kapsamında size en yakın kurs merkezinden dilediğiniz alanda bilgi, beceri ve meslek sahibi olurken Kosgeb ile kendi işletmenizi kurma imkanına kavuşacaksınız. Hemde devlet katkısı ile %70’e varan hibe desteğiyle yapmanız gereken tek şey Kosgen uygulamalı girişimcilik kursuna katılarak kuracağın işin projesini sunmaktır.

Kosgeb Kursları Nedir?

Kısa adı Kosgeb olan Türkiye cumhuriyeti küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığıdır. İş kurmak, başarmak isteyenleri önce eğiten sonrasında ise hibe + uzun vadede kolayca ödeme imkanı ile faizsiz kredi desteği sunan devlet kurumudur.

Kosgeb imkanlarından yararlanmak
Öncelikle mutlaka girişimcilik kursuna katılmanız ve eğitim sonunda projenizi idareye iletmeniz gerekmektedir. Aklınıza gelecek herşey olabilir. Örneğin ücretsiz kurs imkanları ile saç bakımı ve güzellik eğitimi alıp meslek edinmiş olabilirsin kendine kosgeb desteği ile bir kuaför & güzellik merkezi açabilirsiniz. Yada bilgisayar donanım kursuna katılıp bilgisayar bakım onarım alanında bilgi ve deneyim sahibi oldunuz size uygun biryerde bilgisayar teknik servis açabilirsiniz.

kosgeb-kurslari

Kosgeb Hibe ve Kredi Desteği

Değerli arkadaşlar şunu unutmayın işyeri açmak için ilk etapta kosgeb’e güvenmeyin bir miktar sermayeniz olması gerekmektedir. Çünkü kurum sizin yaptığınız masrafları, ödemeleri karşılamaktadır. Yani siz işinizi kurun, iç düzen, gerekli araç ve malzemeleri temin edin sonrasında ise Kosgeb bu masrafları maksimum 30 bin TLye kadar karşılamaktadır.

Ne Kadarı Ne Kadarı Kredi
Yukardaki satırdada belirttiğim gibi maksimum 30 bin TL çünnkü küçük ve orta ölçekli işletmeler için değerli arkadaşlar fabrika kurmuyoruz küçük bir esnaf için bu miktar oldukça makuldur.

Kosgeb Geri Ödeme Yöntemi
Yukarda belirtilen miktarın bayanlar ve özürlü vatandaşlarımızda %70 erkeklerde ise %60’ı hibe olarak verilmektedir. Yani bir bayan 30 Bin TL kullandığında sadece 9 Bin TL geri ödeme yapacaktır. Taksitle ve faizsiz olarak uzun dönemde kazanmaya başladığınızdan itibaren kolayca ödersiniz.

Kosgeb Kurs Merkezleri

kurum’un kendine özgü eğitim ve kurs merkezleri bulunmayıp girişimcilik eğitimleri il ve ilçelerinizde bulunan halk eğitim merkezleri belediyeler tarafından sunulan eğitim merkezleri aracılığı ile sağlanmaktadır. Web sitemizde Türkiyenin her yerinden sizlere duyurduğumuz ücretsiz kurs merkezleri yüzlerce branş içinde kosgeb alanıda mevcut olabilmektedir.

Kimler Yararlanabilir

  • Girişimcillik kursuna katılanlar
  • Emekli olmayanlar
  • Adına açılmış işyeri olmayanlar
  • Projesi onaylanan herkes

Yukarda verdiğimiz bilgiler genel olup detaylı bilgi için kosgeb eğitimlerinin verildiği kurs merkezlerinden alabileceksiniz.  Yeni açılacak kurslar hakkında bilgi ve duyurular https://www.ucretsizkurs.net ve sosyal ağlarda yer alan bilgilendirme sayfalarımızda yapılacaktır.

Size en yakın kosgeb hizmet merkezi müdürlüğü, açılacak olan kurslar ve merak ettiğiniz soruların cevabı için aynı zamanda yandaki linkten yararlanabilirsiniz.

 


Kosgeb Kursları için 40 yorum yapılmış


ilknur

güzellik uzmanıyım kosgeb kurslarından işletmeci kursu almak istiyorum. ve kendime ayit bir dükkan açmak istiyorum kosgep destegi ile yaralanmak istiyorum nere nasıl başvurcam

DİLEK GÜLSUYU

ben manisa merkezde yaşayan bir vatandaşım.Hangi tarihde kurs açılacak acaba bunun bilgisini öğrenebilirmiyim.Şimdiden teşekkürler.

Webmasteryolcu (ADMİN)

Dilek: Manisa halk eğitim merkezine müracaat etmelisiniz.

önem aslan

kosgeb kurslarına katılmak istiyorum

said senturk

Kosgeb kursuna gitmek istiyorum nasil ogrenebilirim kurslari..

Webmasteryolcu (ADMİN)

Said: İstanbul için ismek kursları, Bursa için busmek diğer iller içinse il ve ilçelerde bulunan halk eğitim merkezlerine gitmelisin.

emine yılmaz

merhaba kecıoren bel. baslatmıs oldugu 1041 projesıne basvuru yaptım.kurslarınızın bolum ayrımı var mı ulasamadım.ben fotograf sudutyosu acmak ıstıyorum projemı buna gore hazırlayabılır mıyım bılgı verebılırsdenız sevınırım ıyı gunler

Webmasteryolcu (ADMİN)

Emine: Eğitimler standart olup projelendirme kısmı eğitim sonunda gerçekleşir.

burcu kaynar

kastamonu ili bozkurt veya abana ilçesinde açılacak kosgeb grişimcilik kursları için haberdar olmak istiyorum

Webmasteryolcu (ADMİN)

Burcu: Bağlı bulunduğun halk eğitim merkezi tarafından bilgilendirilirsin öncelikle senin bizzat giderek bilgi alman gerekir.