Küçükçekmece Ücretsiz Kurslar

İstanbul’un son yıllarda en hızla gelişen ilçesi Küçükçekmece bir tarafı kendi adını taşıyan göl, diğer tarafı ise Marmara denizi ile çevrilidir. Daha önce Bakırköy’e bağlı bir semt iken 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Yaklaşık 800 bin nüfusu olan ilçe nüfusu ilede İstanbul’un en büyük ilçeleri arasında yer almaktadır.

Aynı zamanda çevrem ilçelerinde ulaşımda aktarma merkezi olan Küçükçekmece özellikle banliyö treni ile ulaşıma büyük kolaylık sağlamaktadır. İlçemizde bir göl 2 baraj bulunmaktadır. Bunlar Küçükçekmece gölü, sazlıdere barajı ve nakkaş deresi bulunmaktadır. Eğitim alanında da oldukça gelişmiş olan Küçükçekmece ücretsiz sanat ve meslek kursları ile dikkat çekmektedir. Şimdi dilerseniz bu kurumları ve iletişim bilgilerini görelim.

Küçükçekmece Kursları

İsmek Küçükçekmece Kursları
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sanat ve meslek kursları İsmek Küçükçekmece ilçemize özel ikisi spor merkezi biri mesleki uzmanlık merkezi olmak üzere 9 şubede hizmet vermektedir.

Bunlar Cumhuriyet Mahallesi (İlçe Merkezi), Halkalı Merkez, Halkalı Toplu Konutlar, Kanarya, Mehmet Akif Mahallesi, Sefaköy, Sefaköy Spor Eğitim Merkezi, Yeşilova Kurs ve Mesleki Uzmanlık Merkezi, Yeşilova Spor Merkezi ile hizmet vermektedir. Yukarda yer alan kursların detayları sitemizde yer almakta olup, kayıtlar sadece internet üzerinden online yapılmaktadır.

Küçükçekmece Belediyesi Kursları
Büyükşehir belediyesi imkanlarına ek olarak sorumlu belediyecilik anlayışı ile hizmet veren Küçükçekmece Kültür ve Sanat Merkezi kapsamınd ilçenin 3 ana noktasında kültür ve sanat kurslarına yer verilmektedir. Bir birinden özel kurslara ek olarak aynı zamanda kaçırılmaması gereken etkinlikleride bulacaksınız. Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi, Cennet Kültür ve Sanat Merkezi ile Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi şubelerinden her yaşta insana göre kurslar bulunmaktadır. Aynı zamanda gösteri ve etkinlikleri ücretsiz takip edebilirsiniz.

Küçükçekmece Halk Eğitim Merkezi
1987 Yılında ilçe statüsü kazanan Küçükçekmece Halk Eğitim Merkezi yine ilçemizin önemli eğitim kurumlarından biri olan Küçükçekmece İlköğretim Okulunun üst katında faaliyetlerine başlamıştır. Bir süre kaymakamlık binasında faaliyetlerine devam eden kurum Türkiye’de ilk hibe Halk Eğitim Merkezi olup Abdulhakim BİLGİLİ tarafından yaptırılmıştır. Bir çok alanda eğitimleri bulacağınız kursumuzda yaklaşık 50 branşta kurs imkanı sunulmaktadır. Eğitimlerden yararlanmak isteyenler online kayıt yaptırabilirler.

Küçükçekmece Mesleki Eğitim Merkezi
Sanayi alanındada oldukça gelişmiş olan ilçemizde istihdama ve gelişime yönelik eğitim veren kurumlardan biride Küçükçekmece Mesleki Eğitim Merkezi olup, kalfalık ve ustalık alanında eğitim ve belge sahibi olmak isteyenlere hizmet vermektedir. Sizde kendi işinizi kurmak için buradan yararlanabilirsiniz.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.