Osmek (Bursa Osmangazi Belediyesi)

Geçmişte ve gelecekte Türkiye’nin kaderini belirlemiş ve belirleyecek bir şehir Bursa bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmış olup, şimdi ise gelişmiş ekonomisi, sanayi ve eğitim alanları kakı sağlamaktadır. Yüzlerce okul yanı sıra ücretsiz eğitim alabileceğiniz sanat ve meslek kursları bulacağınız Bursa hiç bir ilde olmayacak şekilde kenetlenme örneği göreceksiniz. Sadece Bursa Büyükşehir Belediyesi Busmek kursları ile sınırlı olmadan metropol ilçelerde bu konuda üzerine düşeni yapmaktadır. Geçtiğimiz günlerde tanıma imkanı bulduğumuz İnegöl Belediyesi İnesmek kurslarından sonra şimdi yine metropol bir ilçe olan Osmangazi’de yer alan Osmek kurslarını sizlere tanıtacağız.

Osmangazi Belediyesi Kursları

Osmek Kursları Nedir?
Bursa Osnangazi ilçesinde yaşayan ve zorunlu öğrenim yaşını tamamlamış bireylerin katılarak yaklaşık 50 farklı branşta ücretsiz eğitim ve deneyim kazanacakları kurs merkezidir. İlçe genelinde oldukça yaygın olarak bulacağınız Osmek kurs merkezleri şuan yaklaşık 20 farklı noktada bulunmaktadır.

Başvurunuzu Online Yapabilirsiniz
Bir çok kurum basit eğitimlere kaçarken Osmek bunun tersine bilişim ve teknolojileri alanında insanlara katkı sağladığını görürsünüz. Kayıtlar içinde sizleri uğraştırmadan İnternet üzerinden sadece 2 dakikanızı ayırarak başvuru yapma imkanı sunmaktadır. Yandaki bağlantıya tıklayarak http://osmek.osmangazi.bel.tr/Sayfa/BasvuruAcikKurslar.aspx hemen kayıt olabilirsiniz.

55 Branşta Eğitim Fırsatı
Tabii ki kayıt olmadan önce mutlaka branş listesine göz atarak hangi eğitimlerin, hangi seviyede verildiğini görmeliyiz. Özellikle yabancı dil kurslarında bu durum çok önemlidir. Şimdi dilerseniz aşağıdaki listeden branşlara göz atın, devamında öne çıkan ve sizlere önereceğimiz branşları hep birlikte görelim.

Osmangazi Yabancı Dil Kursları
Eğitimleri tanımaya ilk olarak yabancı dil alanı ile başlamak istiyorum. Turizm potansiyeli hayli yüksek olan Bursa’da kendisini bu alanda geliştirmek isteyenlere yönelik 5 farklı dil eğitimi imkanı sunulmaktadır. İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça ve Fransızca tercih edebileceğiniz branşlar arasında yer almaktadır.

Enstrüman Eğitimlerine Hayran Kalacaksınız
Yine gençlerin çok hoşuna gidecek bir alandan bahsetmek istiyorum. Özellikle çocukluk ve ergenlik döneminde ortaya çıkan müzik sevginizi geliştirmek isteyenler için 4 farklı enstrüman eğitimi Bağlama, Gitar, Keman ve Ney ile meşk olmak isterseniz hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

Üniversiteye Hazırlık Kursları
2015 Yılında kapatılmasına karar verilen dershaneler yerine okullar ve Halk Eğitim Merkezi Kurslarında kurs imkanı sağlanmaktadır. Osmangazi Belediyesi bununla yetinmeyerek Osmek kurslarında üniversiteye hazırlananlara destek olmaktadır. Osmangazi ilçesinden daha fazla bireyin, daha iyi üniversitelerde kendilerine yer bulmaları amaçlanmaktadır.

Kırsal Turizm Etkinlikleri
Bu eğitim sanırım Türkiye’de bir ilk olmalı Türkiye her alanda cennet vatan olup, özellikle doğal güzelliklerini yabancı misafirlere sunarak daha fazla turist çekme imkanınız bulunmaktadır. Özellikle girişimciler, kendine iş kurmak isteyenler için çok özel fikirler ortaya çıkacaktır.

Hasta Kabul İşlemleri Kursu
Osmek kurslarında son olarak sağlık alanında bir eğitimi ele almak istiyorum. Aradan geçen 20 yıllık süreçte yapılan sağlık reformları hem hastanelerin kalitesini artırmış, hem de yeni mesleklerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. O mesleklerden biride hastaneye gittiğinizde sizi ilk karşılayan hasta kabul görevlileri olup, sizde onlardan biri olmak isterseniz Osmek kurslarından yararlanabilirsiniz.

OSMEK ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için linki tıklayabilirsiniz. https://www.kursbilgisi.com/osmekosmangazi-belediyesi-meslek-edindirme-kurslari/

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.