Saçkıran Sarımsak Tedavisi

Geçtiğimiz günlerde sizlere önerdiğimiz mesleklerden biri olan bay ve bayan kuaförlüğü kursları ile alakalı olarak önemli bir saç hastalığından bahsetmek istiyorum. Özellikle çocuk ve gençleri etkileyen Saçkıran (Alopecia Areata) hakkında başta kuaförler olmak üzere tüm insanların bilgi sahibi olmasını öneriyoruz.

Saçkıran Tedavisi

Saçkıran Neden Olur?
Tam olarak nedeni tespit edilemeyen fakat bilim adamlarının stres, üzüntü ve moral bozukluğundan kaynaklı olduğu üzerinde durmaktadır. Bir tür saç dökülmesi sorunu olan Alopecia Areata saçların tümü dökülmek yerine madeni para şeklinde bir yada birden fazla açıklığa neden olmaktadır. Dökülme olan bölgede saç derisi parlak bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Saçkıran kaynaklı oluşan dökülme kalıcı kelliğe neden olmayıp, dökülen saçlarınızı geri kazanacağınızı aklınızda çıkarmamalısınız. Çünkü şuana kadar saçkıran kaynaklı kel kalan görülmemiştir.

Saçkıran Tedavisi Nasıl Yapılır?
Bunun için uygulayabileceğiniz 4 farklı tedavi şekli olup, ilk olarak doğal ve bitkisel olan sarımsak yöntemi ile başlamalısınız. En az 2 ay uygulanması gerelen bu yöntem başarılı olmaması halinde diğer yöntemlere başlamalısınız. En başarılı saçkıran tedavi yöntemi SADBE olup, bunun dışında hastanelerde kortizon enjeksiyonu uygulanmaktadır. Saçkıran Sarımsak Tedavisi hakkında aşağıda detaylı bilgi verilecek olup, diğer Saçkıran tedavi yöntemlerini aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. https://www.kurslar.gen.tr/sackiran-nasil-gecer/

Saçkıran Sarımsak Tedavisi Nedir?
Alopecia Areata problemi ile karşı karşıya kalanlara ilk önerdiğimiz doğal bir tedavi olan sarımsak tedavisine başlamadan önce soruna neden olan stres, moral bozukluğu ve üzüntü gibi durumlardan sıyrılmasınız gerekir. Bu yöntemin başarı oranı %50 olup, her iki saçkıran hastasından birinde başarılı olmaktadır. İşe yaramadığına karar vermek ve diğer tedavilere geçmek için en az 2-3 ay kullanmak gerekir.

Nasıl Uygulanır?
Bu tedavi yönteminde en önemli malzeme sarımsak olup, sakın sarımsak şampuanı, sarımsak yağı, losyonu vs gibi ürünler alarak saçkıran tedavisine kalkışmayın. Burada kullanacağımız sarımsak markette, manavda, pazarda satılan kokusundan çokta haz etmediğiniz sarımsak olup, sağlam ve büyük diş olmasına dikkat ediniz.

Sarımsağı Ortadan Kesiyoruz
Aldığınız sarımsağı ortadan kesin özellikle saplı tarafı kullanacağız. Çünkü uygulama esnasında sapından tutmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Sarımsağın kesik kısmını saçkıran sonucu dökülme olan alana tahriş olana kadar sürüyoruz. Bunu günlük ve 2 günde bir uygulayarak saçlarımızı besleyen damarların daha hızlı çalışmasını sağlayacaz. Evet biraz canınız yanacak ama bu alanda en başarılı tedavi imkanı sunan SADBE isimli ilaçta saç derisine sürüldüğünde insanın biraz canını yakmaktadır.

2-3 Ay Tedaviye Devam Edeceğiz
Bir hafta 10 gün kullanıp, bu işe yaramadı diyecekseniz hiç başlamayın. Çünkü saçkıran tedavisi inanarak ve sabırla yapılması gereken bir tedavi yöntemi olup, başladığınız tedavi yönteminden sonuç almak için en az 2 ay önerildiği şekilde düzenli kullanmak gerekir. Diğerlerine göre daha az masraflı olan sarımsak yöntemi belirlenen süreçte sizde herhangi bir etkisi olmazsa, diğer saçkıran tedavi yöntemlerine başlayabilirsiniz.

Saçkıran Sarımsak Tedavisi konusunda aktaracaklarımız bu kadar olup, daha fazla bilgi ve Op. Dr. Atilla KAYA’ya sorularınızı iletmek için aşağıda yer alan siteden yararlanabilirsiniz. https://www.sachastaliklari.com/sackiran-sarimsak-tedavisi-nasil-uygulanir/

The Author

Fatma Aydın

Ben Fatma Aydın; hem hayallerimi gerçekleştirmek hem de bilgiye ulaşılır olmayı kolaylaştırmak maksadıyla sitemizde aradığınız ücretsiz kurs bilgilerini paylaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.