Sakarya Ücretsiz Kurslar

1 Milyona yaklaşan nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık 20 ili içerisinde yer alan Sakarya Marmara bölgesinde İstanbul, Bursa ve Kocaeli’den sonra en gelişmiş iller arasında yer almaktadır. Özellikle tarım alaları ile ekonomisi kalkınan Sakarya son zamanlarda sanayileşme yönünde önemli adımlar atmaktadır.

Bu gelişime ayak uydurmak, katkı sağlamak ve halkın refahını yükseltmek için sanat ve meslek kursu uygulamasına ağırlık verilmektedir. 16 İlçesi bulunan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları yanı sıra Halk Eğitim, Mesleki Eğitim, İşkur ve Sakarya Kosgeb kursları ile halkın kendi işini kurması sağlanıyor. Şimdi dilerseniz Sakarya Kursları olarak hizmet veren kurumları ve detaylarını ele alalım.

Samek

Sakem Kursları (Sakarya Büyükşehir Belediyesi)
1954 Yılında il olup, 2000 yılında büyükşehir statüsü kazanan Sakarya sanayileşme alanında hızla gelişirken halkın istihdamını kolaylaştırmak, refah seviyesini artırmak ve daha güzel işlerde çalışmasını sağlamak için kısa adı Samek olan kursları kurmuştur.

İl merkezi ve ilçelerde hızla yayılan Samek 50 farklı branşta verdiği eğitimler ile halkın gözdesi haline gelmiştir. Her yıl Eylül ayı ilk haftası başlayan Samek kayıtları iki aşamalı yapılmaktadır. Normalde ücretsiz olmasına karşın Samek kurslarında sertifika ve katılım belgesi ücreti olarak 20 TL kurs ücreti alınmaktadır. Samek Kursları, kurs merkezleri ve kayıtları hakkında detaylar için linki kullanınız. https://www.ismekkurs.com/samek-kurslari

Sakarya Halk Eğitim Merkezi
16 İlçesi bulunan bu büyük şehrin her ilçesinde en az bir HEM bulunmaktadır. Zorunlu eğitim öğretim dönemini tamamlamış herkesin katılabileceği bu eğitim kurumu yaklaşık 500 farklı branşta sanat ve meslek eğitimleri vermektedir. Başvuruları kurs merkezlerinde bizzat yapılan Sakarya Halk Eğitim Merkezleri sizlerin gelişmesi ve daha iyi imkanlarda çalışmanızı amaçlamaktadır.

Sakarya İşkur Kursları
Türkiye İş Kurumu Sakarya’da iş garantili kurslarına ara vermeden devam ediyor. İşkur kusları ile meslek sahibi yapan İşkur Sakarya eğitim döneminde günlük harçlık vermektedir. Eğitim sonunda ise %90’ı istihdam garantili olan işlerden birine sizi yerleştirmektedir. Bu sayfada yer alan imkanlardan en güzeli diyebilirim. Sakarya İşkur Kursları hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü
Küpçüler Mahallesi Petek Sokak No:9 Erenler/SAKARYA
0264 274 46 11

Sakarya Kosgeb Kursları
Girişimci ve Kobilere verdiği destek ile ülkemizde gündemden hiç düşmeyen Kosgeb Sakarya halkının yanında yer almaya devam ediyor. Sakarya ve ilçelerinde kendi işini kurmak isteyen girişimcilere maksimum 100 bin TL’ye kadar hibe ve faizsiz kredi desteği sağlıyor. Tabiki bu imkanlardan yararlanabilmek için öncelikle Sakarya Kosgeb Kurslarından 70 saat sürecek uygulamalı girişimcilik eğitimi ve sertifika sahibi olmanız gerekir. Daha fazla bilgi ve Sakarya’da açılacak olan kurslar için aşağıdaki bilgilerden yararlanınız.

KOSGEB Sakarya Hizmet Merkezi Müdürlüğü
Yeni Mahalle Hoca Ahmet Yesevi Caddesi No:23 Toptancılar Çarşısı Erenler SAKARYA
0264 276 86 44

Sakarya Kurslar sayfamız şimdilik bu kadar olup, gelişen eğitim imkanlarını sizler için takip etmeye devam edeceğiz. Yeni kursların açılması halinde bu sayfada duyuracağız.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.