Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi (SAKEM)

Sakem

SakemKarabük ilimizin nadide ilçesi safranbolu ve ücretsiz eğitim imkanlarını tanımaya hazırmısınız? Safranbolu belediyesi tarafından sağlanan imkanlarla kurulmuş olup ve her geçen gün hızla gelişen Sakem (Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi) ilçemizde 4 kurs merkezinde 46 branşta eğitim vermektedir. Tamamen kursiyerlere göre şekillenen eğitim saatleri ve ders saatleri çakışmamak kaydıyla birden fazla branşta eğitim alma hakkı sunan eğitim anlayışı ile sizde safranbolu ilçemizde mesleki eğitimlerden yararlanabilirsiniz.

Safranbolu İlçemiz

Safranbolu’dan bahsetmişken dilerseniz birazda ilçe hakkında bilgi aktaralım. Karabük ilimize 8 km mesafede olan safranbolu, batı karadeniz bölgesinde yer almaktadır. 60 Bin ve üzeri vatandaşımızın yaşadığı ilçemiz tarih olarak M.Ö 3000 yılına kadar dayanmaktadır. 1196 Yılında osmanlı egemenliğine giren safranbolu ozamanki adı dadibra olarak anılmaktaydı, dönemin padişahları ilçenin adını safranbolu olarak değiştirmiştir. İlçe eğitim, kültür ve sanat alanında oldukça gelişmiş olup, turizm merkezleri arasında yer almaktadır.

Sakem Kurs Merkezleri
Genelde büyük şehirlerde görmeye alıştığımız kültür merkezi ve ücretsiz meslek edindirme kursları ilk defa bir ilçede böylesine gelişmiş bir şekilde yapıldığına şahit oluyoruz. Sakem kursları ilçe genelinde 4 farklı kurs merkezi ile hizmet vermektedir. Aşağıdaki listede size en yakın sakem kurs merkezini bulacaksınız.

  • Sakem Merkez
  • Aşağı Tokatlı
  • Emek
  • Eski Çarşı

Sakem Branş Listesi
Yeni eğitim öğretim dönemine hızlı bir giriş yapmış olan sakem, branş sayısınıda 46’a yükseltmiştir. Kültür sanat ve bilgi teknolojileri alanında onlarca eğitimlerin yer aldığı sakem branşları ve kurs merkezleri için ayrıca tanıtım sayfalarımız yer almaktadır. Aşağıdaki görselde branşlarımızı inceleyebilirsiniz.

Sakem Kursları

Sakem Ücretsiz ve Sertifikalıdır
Alt yapısı safranbolu belediyesi tarafından sağlanan sakem eğitimleri tamamen ücretsiz olup eğitimleri çok fazla devamsızlık yapmadan ve başarı ile tamamlayanlar MEB onaylı sertifika almaya hak kazanacaklar.

Sakem Kayıt ve Başvuru
ilk satırlardada belirtildiği üzere kursiyerlerin isteğine göre şekillenen sakem kursları her zaman kayıt almakta olup, eğitim saatlerini ise kursiyerlerin çoğunluk oranı belirlemektedir. Eğitimlerimizin başlaması için 15 kişilik kursiyer sayısına ulaşmak yeterli olup size en yakın sakem kurs merkezinden kimlik fotokopiniz ile hemen başvuru yapabilirsiniz. Kafanıza takılan soruların cevabı ve öğrenmek istedkleriniz için aşağıdaki soru ve yorum formunu kullanınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.