Sancaktepe Ücretsiz Kurslar

İstanbul’un gelişen ilçelerinden biri olan Sancaktepe; 2008 yılında ilçe olmuştur. Mesire alanları, yazlık sarayları ilk çağlardan beri gündemde olan bu coğrafya; tarihi, doğal güzellikleriyle dikkatleri çeken bir yerleşim yeridir. İlçede bulunan Damatris Yazlık Sarayı Samandıra sınırları içerisinde yer almaktadır.

Sancaktepe’de örgün eğitim yanı sıra yaygın eğitim faaliyetleri de devam etmektedir. Meslek eğitimi, hobi kursları, kişisel gelişim, yabancı dil kursları ile zamanınızı en güzel şekilde değerlendirirken aile bütçenize katkı sunacak eğitimler de alabilirsiniz.

Halk eğitim merkezi, Sancaktepe Belediyesi kursları, İSMEK’te birçok branşta ücretsiz kurs bulabilirsiniz.

Sancaktepe Halk Eğitimi Merkezi

2008 yılında ilçe olan Sancaktepe; halk eğitim merkezine de 24 Kasım 2008 yılında kavuşmuştur. Belli başlı kurslar arasında sepet örücülüğü, filografi, su kabağı işlemeciliği, ahşap yakma, ebru, yağlı boya resim, giyim üretim teknolojileri, amigurumi, el ve makine nakışları, okuma yazma kursları, yabancı dil kursları verilmektedir.

Adres: Meclis Mahallesi, Kaşgarlı Sokak, No:7 Sarıgazi/Sancaktepe

Telefon:0216 561 9570

Sancaktepe Belediyesi Kursları

SAKA (Sancaktepe Kadın Meslek Edindirme Kursları) ile ücretsiz eğitim almanız mümkün. Kursa başvuru yapmak için kimlik ile birlikte kayıt formu doldurmanız gerekmektedir.

  • Saka Fatma Ana Mutlu Evler Eğitim Merkezi
  • Akpınar Eğitim Merkezi
  • Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi Eğitim Merkezi
  • Samandıra Mutlu Evler Eğitim Merkezi
  • Hilal Eğitim Merkezi
  • Yenidoğan Mutlu Evler Eğitim Merkezi
  • Kadın Aile Merkezi
  • Akpınar Semt Konağı Eğitim Merkezi
  • Zübeyde Hanım Sanat ve Meslek Edindirme Kurs Merkezi
  • Nene Hatun Eğitim Merkezi

Sancaktepe İSMEK

İstanbul’da yaşıyorsanız, kendinizi daha donanımlı hale getirmek istiyorsanız İSMEK kursları size bu konuda yardımcı oluyor. İstanbul’da 124 eğitim merkeziyle hizmetlerine devam eden ismek; Sancaktepe’de 3 farklı noktada hizmet vermektedir. Sarıgazi, Samandıra ve Abdurrahman Gazi Mahallesi İSMEK kurs merkezleriyle eğitimlerine devam etmektedir. Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

https://www.kursbilgisi.com/sancaktepe-ismek/

Sancaktepe Mesleki Eğitim Merkezi

Kalfalık, ustalık, usta öğreticilik yolunda eğitim alabileceğiniz mesleki eğitim merkezlerinde diploma sahibi de olabiliyorsunuz. Hem okula hem de işe giderek hangi yaşta olursanız olun yararlanabileceğiniz mesleki eğitim merkezlerinden ortaokul mezunu herkes yararlanabiliyor. Daha fazla bilgi için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://www.kursbilgisi.com/mesleki-egitim-merkezi/

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.