Seo Kursu

Milyonlarca insanın ne anlama geldiğini bile bilmediği Seo özellikle internet sitesi sahiplerinin için büyük önem arz etmektedir. Tam olarak tüm site sahiplerinin hakim olamadığı bu kavram maalesef bazen başınıza iş açabilmektedir. Seo ne demek? sorusunun cevabı klasik olarak (Search engine optimization) Türkçesi arama motoru optimizasyonu yani sitemizi arama motoruna uygun hale getirme işlemleridir. Arama motorundan kasır %90 google %10 ise bing, yandex ve yahoo olduğunu anlamalıyız. Bir web sitesinin ziyaretçi akışı %90 oranında google aramalarından gelmektedir.

Ücretsiz Seo Kursu

Seo ne işe yarar?
Öncelikle bir webmaster’in daha bilinçli web site yapmasını sağlamaktadır. Google tümünü belirtmesede bir çok önemli kuralı site sahiplerine açıklamaktadır. Bu bilgiler Seo’nun bir parçasıdır. Örnek title 70 karakter, description 160 karakteri geçmemesi gerektiği bir seo kuralıdır. Aynı şekilde seo uyumlu bir makale yazmak içinse h1, h2, başlıklarını kullanmak seo açısından başarılı bir durumdur.

Seo nasıl yapılır?
Öncelikle sitemize neleri yapıp neleri yapmamayı bilmek gerekir. Bunun içinde size ücretsiz seo kursu önereceğim. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İsmek kursları tarafından 40 saat sürecek eğitim ile sizde bu işin ilk adımını atmış olacaksınız. Her gün katılaşan google algoritmalarına karşı sitenizin ayakta kalabilmesi için artık site yapmak yetmiyor aynı zamanda arama motorlarının isteklerine seo bilgisi ile uyum sağlamanız gerekir.

Yapılması ve yapılmaması gerekenlerin olduğu seo tam olarak ortada durmayı gerektirir. Sitenizde yer alan içerikler çok kısa olmamalı ve sitenizin alt kısmında mümkün mertebe external link (dış link) çıkmamalısınız. Yine içeriğinizde aynı kelime tekrarına dikkat ederek %3-%4 oranını aşmamalısınız. Örnek bu yazı ana kelimesi seo üzerine bu makale 300 kelime olduğunu düşünürsek %3-%4 oranında yer vermek için 9 ile 12 arasında seo kelimesi ideal olup fazlası spam olarak algılanıp bu sayfanın ve sitenin ceza almasına neden olabilir. İşte seo tam bu moktaya dikkat etmektir.

Seo ne için yapılır?
Siteniz doğar yani tasarlar ve yayınlarsınız ilk etapta sizden başka ziyaretçisi yoktur. Sonra googlede yayınlatır yola girersiniz fakar sizden önce yola giren binlerce milyonlarca sitenin gerisinde başlar yapacağınız seo işlemleri ile rakipleri yakalar ve belkide belirlediğiniz kelimede ilk sıraya çıkarsınız. Seo tam olarak bunu amaçlar google aramalarında ilk sayfada daha başarılısı ilk sırada olmayı hedefler bunun içindir. Abartılan seo işlemleri yada black hat (pis işlerle yapılan) seo ise size kısa sürede başarı kazandırsada ilk algoritma güncelemesinde sizleri site çöplüğüne gönderecek aramalarda değil ilk sayfa 10. sayfada bile siteniz görünmez. Bu çay içmeye benzer şekersiz içilmez, çok şekerlide hoş bir tat bırakmaz. O nedenle ideal oranı bulmalıyız.

İsmek seo Kursu
İstanbul büyükşehir belediyesi tarafından 40 saat seo eğitimi + google adwords reklam eğitimi şeklinde verilen bu eğitimden 16 yaş ve üzeri herkes yararlanabilir. İstanbulda 235 kurs merkezi ile hizmet veren ismek seo kursları hakkında daha fazla bilgi ve eğitim alabileceğiniz ismek şubelerini görmek için aşağıdaki linke tıklayınız.
https://www.ismekkurs.com/ismek-seo-kursu

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.