Televizyon Tamir Kursu

Çok farklı bir eğitimle karşınızdayım. Evet değerli arkadaşlar ilk olarak 1970’li yıllarda hayatımıza giren Televizyon üzerine bir eğitimden bahsetmek istiyorum. Televizyon Tamir Kursu maalesef çok yaygın bir eğitim olmamakla birlikte uzun arayışlar sonucu Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi tarafından düzenlenen Beltek kurslarında karşılaştım.

İlk etapta hayatımıza hantal ve siyah beyaz renk ile giren Televizyon kısa sürede gelişime ayak uydurdu ve bir çok sektörü de beraberinde getirdi. Örnek 1990’a kadar bir elin parmakları kadar olan TV kanalları şuan uydu yayınlarını da dahil edersek 500’e yakın Türkçe yayın yapan kanal bulunmaktadır.

Önce hantal ve tüplü yapıdan kurtuldu, sonra teknolojisi inanılmaz şekilde gelişti. Önümüzdeki asırda da hayatımızda olacak gibi görünen bu cihazın bakım ve onarımını öğrenerek güzel bir meslek seçimi yapmak isteyeler konuyu sonuna kadar inceleyin.

Belmek Televizyon Tamir Kursu
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan ücretsiz imkanlar kapsamında eğitimleri Gazi Üniversitesi tarafından verilmektedir. Temel ve ileri seviye şeklinde 2 farklı branş bulunmakta olup eğitimler güncel cihazlar üzerinden verilmektedir. Kendinize bakım onarım servisi açabilir yada var olan teknik servislerde Televizyon Tamircisi olarak çalışabilirsiniz.

Televizyon Tamir Kursu Eğitim İçeriği
Dilerseniz eğitimlerde nasıl bir süreç işleyeceğine özetle bir göz atalım. İlk etapta televizyonların çalışma prensibi hakkında akılda kalıcı detayları görüyorsunuz. Sonrasın kalıp yapısını inceliyoruz.

Yapılacak diğer inceleme ve uygulamalar ise besleme, tuner-arafrekans, yatay, düşey ve ses katlarının incelenmesi, video dedektörlerini yakından tanıma ve çalışma sistemine hakim olma, katot ışınlı tüplere genel bakış ve devre sistemlerinin yapısını anlama, muhtemel televizyon problemi ve arıza tespiti için teknikleri göreceksiniz.

Kimler Faydalanabilir?
Kurslar Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verildiği için ilk koşul ankarada yaşıyor olmaktır. Bunun dışında minimum ilkokul mezunu olmak gerekir. Kayıt için Gazi Üniversitesi sitesinden online başvuru imkanı olup, ayrıca gece eğitimleri alanlar için ücretsiz servis imkanı bulunmaktadır. Başvuru yapmak yada detaylı bilgi almak isteyenler için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz. https://beltek.gazi.edu.tr/PreRegistration/Home

Televizyon bakım onarım kursu
İstanbulda yaşayan arkadaşlara bu eğitimi önermek istedim ama maalesef ismek kurslarında henüz böyle bir branş yer almamaktadır. Ama bir ihtimal işkur kurslarında nadirde olsa çıkabilir. Yeni açılan işkur kurslarını takipte kalınız.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.