Tuzla Ücretsiz Kurslar

Ülkemizin en büyük tersaneler bölgesinin bulunduğu Tuzla; İstanbul’un hızla kentleşme ve sanayileşme süreci yaşamaktadır. (1) Dolayısıyla artan nüfus eğitim hizmetlerini de kapsamlı hale getirmektedir. Örgün eğitimde İlköğretimden yükseköğretime kadar birçok eğitim kurumu bulunmaktadır.

Ayrıca hayat boyu öğrenme odaklı eğitim merkezleriyle hizmet veren yaygın eğitim kurumlarıdır. Halk Eğitim Merkezi, Mesleki Eğitim Merkezi, İSMEK, Tuzla Belediyesince düzenlenen ücretsiz kurslar bulunmaktadır.

tuzla-ucretsiz-kurs

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi

İlk faaliyetlerine 1992 yılında başlayan Tuzla Halk Eğitimi Merkezinde birçok branşta eğitimler verilmektedir. Aşçılık, pastacılık, spor kursları, Kur’an-ı kerim kursu, bilgisayarlı muhasebe kursu, tiyatro kursu gibi birçok branşta eğitim alabilirsiniz. Ayrıca açık öğretim ortaokul ve lisesi okumak isteyenler, okuma yazma kursları ile yarım kalan eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Adres: Evliya Çelebi Mahallesi, Gündoğdu sokak, No:3 Tuzla

Telefon: 0216 395 77 40

Tuzla İSMEK

İSMEK İstanbul’da yaşayan herkese hitap etmektedir. Tuzla’da da 6 farklı noktada hizmetlerine devam eden ismek’te birçok branşta ücretsiz eğitim alabilirsiniz. Aydınlı, Aydıntepe, Mimar Sinan, Orhanlı, Yayla Mahallesi İSMEK kurs merkezi ile İBB Sağlık Daire Başkanlığı İstanbul Darülaceze Müdürlüğü Tuzla Bahar Merkezi bulunmaktadır.

Tuzla Mesleki Eğitim Merkezi

Mesleki Eğitim Merkezleri son günlerde adını sıklıkla duyduğumuz eğitim kurumlarındandır. Ortaokul mezunu herkesin başvuru yapabileceği, hem çalışıp hem de diploma sahibi olacağınız, aynı zamanda para kazanma imkanı da olan kurumdur.

Adres: Evliya Çelebi Mahallesi, Gündoğdu sokak, No:3 Tuzla

Telefon: 0216 701 24 97

Tuzla İŞKUR Kursları

İşkur istihdam garantili kursları ile meslek sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda ücret de alabileceğiniz kurslarda mesleki eğitim de alabiliyorsunuz. İşkur kursları ile ilgili bilgi almak isterseniz https://www.kursbilgisi.com/iskur-kurslari/ linke tıklayabilirsiniz.

Referanslar

1.Özcan, K., & Gündoğar, R. (2015). Organize sanayi yatırımlarının mekânsal gelişim süreçlerine etkileri: Tuzla (İstanbul) örneği. Türk Coğrafya Dergisi, (64), 11-18.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.