Bilgisayar Sistem Bakım Onarım Kursu

Şuan hemen hemen her evde en az bir bilgisayar olup, kullanıcı sayısı ise hızla artmaktadır. Geçtiğimiz yıl yapılan araştırmada ülkemizde İnternet kullanıcı sayısı 40 milyona ulaştığı tespit edilmiştir. Hızla gelişen donanım yapısı ile gelişen bilgisayarları sadece kullanmakla sınırlı kalmak yerine onların donanımlarını, yazılımlarını yakında tanımak, ortaya çıkan sorunları kolayca çözmek istemez misiniz? en küçük sorunda bile teknik servis çağırmak yerine aslında sizde teknik servis düzeyinde bilgisayar bakım onarım uzmanı olabilirsiniz. 16 Yaş ve üzeri iseniz sizde ücretsiz Bilgisayar Tamir Kursu veren eğitim merkezlerinden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Bilgisayar Donanım Eğitimleri

Bilgisayar Tamiri Nasıl Yapılır?
Aslına bakarsanız bilgisayarda insan gibi olup, hatalı ve hor kullanımlarda arızalanması muhtemeldir. Nasıl ki bir insanlar hastalanıp, doktora gittiğimizde ilk iş olarak hastalığımızın belirti ve şikayetlerini aktarıyorsak, aynı şekilde bilgisayarın arıza yapmadan önce yada yapınca bir takım bulguları vardır. Bu belirtilerden yola çıkılarak arıza nedeni tespit edilir. Arızanın tespiti içinse aşağıdaki kurslardan birine mutlaka katılmalısınız. Hatalı müdahale diğer sağlam donanımlarında arızalanmasına neden olabilir.

İsmek Bilgisayar Tamir Kursu (İstanbul)
Mega kent İstanbul’da yaşayanların daima şanslı olduğunu ortaya koyan imkanlardan biride İsmek Bilgisayar Sistem Bakım Onarım kursu olup, 144 saatlik eğitim sonunda aslında geleceğin mesleklerinden birine sahip olabilirsiniz. İstanbul’da yaklaşık 10 farklı noktada bulabileceğiniz ücretsiz bilgisayar tamir kursu ile sizde sadece bilgisayar kullanmakla kalmayıp, bakım onarım ve donanım uzmanı olacaksınız. Sıfırdan eğitimlerin yer aldığı İsmek Bilgisayar Sistem Bakım Onarım Kursu hakkında daha fazla detaya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.ismekkurs.com/ismek-bilgisayar-tamir-kursu

Beltek Bilgisayar Tamir Kursu (Ankara)
İstanbul’dan sonra hemen başkentimiz Ankara’ya geçerek burada yaşayan lise mezunlarının yararlanabileceği eğitim imkanlarını ele alalım. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi tarafından Bilişim Teknolojileri Donanım branşı adı altında bu eğitimleri sunmaktadır. 3 Aylık bir eğitim süreci olup, kayıt esnasında bir defaya mahsus 20 TL kayıt ücreti alınmaktadır. Her 3 ayda bir yenilenen kayıtları Gazi Üniversitesi web sitesi üzerinden online yapılmaktadır. Gece kurslarına katılan kursiyerlere ücretsiz servis imkanı bulunuyor.

İzmeb Bilgisayar Tamiri Kursu (İzmir)
Ankara’dan sonra yönümüzü Türkiye’nin 3. büyük kenti olan İzmir’e çeviriyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Kursları İzmeb tarafından sunulan Bilgisayar Teknik Servis Elemanı 152 saat sürecek bir eğitimden oluşmakta olup, İzmeb’in bazı şubelerinde bu eğitimlere yer verilmektedir.

ATASEM Bilgisayar Tamir Kursu (Antalya)
Bu eğitimlerden ücretsiz yararlanabilecek illerimizden biride Antalya olup, Asmek kursları Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme branşı adı altında 368 saat sürecek eğitim verdiği görülmektedir. Antalya genelinde kurs merkezi sayısı 20’ye yaklaşmış olup, bu fırsatı mutlaka değerlendirmelisiniz.

Komek Bilgisayar Tamiri Kursları (Kocaeli)
Son olarak Marmara Bölgesinin en gelişmiş illerinden biri olan Kocaeli’de bilgisayar tamiri kursu hakkında bilgi vereceğiz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ko-mek Bilgisayar Sistem Bakım Onarım branşı ile okuma yazma bilen herkese eğitim eşitliği sağlamaktadır. Çayırova, Değirmendere, Gölcük, Kandıra, Karşıyaka, Köseköy Necip Fazıl Kısakürek, Leyla Atakan, Osman Hamdi Bey, Tepeköy, Yayha Kaptan ve Yenikent Ko-mek kurs merkezlerinde bu eğitimlerin verilmesi planlanmaktadır. Eylül ayında başlayan Ko-mek kayıtları yıl boyunca devam etmektedir.

Gebze Bilgisayar Bakım Onarım Kursu: Kocaeli’de imkanlar sadece Ko-mek ile sınırlı kalmayıp, aynı zamanda Gebze Belediyesi Kursları Gesmek tarafından 400 bin insanın yaşadığı Gebze’de bu imkanlar sunuluyor. Gesmek Bilgisayar Sistem Bakım Onarım eğitimleri Gebze merkezde yer almakta olup, 152 saat sürmektedir.

Halk Eğitim Merkezi Bilgisayar Tamiri Kursları (Tüm Türkiye)
Yukarıda sayıları bir elin parmakları kadar olan il bilgisi sadece belediyelerin sağladığı alternatif kurslar olup, bunun dışında Türkiye genelinde bu eğitimlerden yararlanabileceğiniz Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri bulunmaktadır. Her ilçede en az bir tane bulabileceğiniz HEM yeterli talep (12 kişi) başvurması halinde Bilgisayar Sistem Bakım Onarım eğitimi açılmaktadır.

Mesleki Eğitim Merkezleri (İleri Seviye)
Yukarıda yer alan eğitimler temel seviye olup, bu alanda kalfa ve usta olmak hatta usta öğretici olup, bu konularda eğitim vermek için öncelikle temel eğitimleri alıp, sertifika sahibi olduktan sonra kalfalık belgesi için başvuru yapmanız gerekir. Öncelikle bu alanda kalfalık eğitimi alıp, sonrasında ustalık eğitimine geçmeye hak kazanırsınız. Yada yaşınız 16 altındaysa çıraklık düzeyinde başlayarak yükselirsiniz.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.