Kasiyerlik (Kasa Görevlisi)

Kasiyerlik Kursu

Bir zamanlar marketler yerine küçük bakkallar ve onların mahalle sakinlerine vermiş olduğu küçük not defterleri ile alışveriş yapılırdı. Çünkü halk aldığı ürünleri o zamanın tabiri ile yazdırır (veresiye) ay sonunda maaşını alınca öderdi. Geçen süreçte bakkal dükkanları adım adım tarih olup, hiper, süper ve zincir marketler hayatımıza girmeye başlayınca veresiye son bulmuş olup, hayatımıza yeni meslekler girmişti.

Tek başına yönetilemeyen bu marketlerde yönetici, reyon görevlisi ve kasiyer gibi elemanlara ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Kurumsal firmalar deneyimli eleman araması nedeniyle sanat ve meslek kursları bu alanda eğitim vermeye başlamıştır. Türkiye’nin her yerinde bulabileceğiniz ücretsiz kasiyerlik kursu için aşağıda eğitim bilgileri yer almaktadır.

Kasiyer Eğitimi

İsmek Kasiyerlik Kursu (İstanbul)
İlk olarak yine İstanbul ile başlıyoruz. Geçtiğimiz yıl kasiyerlik eğitimi vermeye başlayan İsmek 480 saat sürecek eğitim sonunda tam donanımlı bir personel eleman olarak Türkiye’nin her yerinde kendinize iş bulma imkanı sağlayacaktır.

Eğitimler ilk etapta bilgisayar kullanımı ve kelime işlemci ile başlayacak olup, F klavye kullanımı, müşteri ilişkileri ticari belgeler, yazar kasa ve banka pos kullanımı ile devam edecektir. 16 Yaş ve üzeri herkesin ücretsiz katılabildiği İsmek Kasiyerlik kursları hakkında daha fazla bilgi aşağıda ki linktedir. https://www.ismekkurs.com/ismek-kasiyerlik-kursu

İzmeb Kasiyerlik Kursu (İzmir)
Bu eğitimleri şimdilik belediyelerin kurslarında bulmanız oldukça zor olup, sizler için yaptığımız araştırmada İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyesi sanat ve meslek kurslarında Kasiyerlik eğitimi olduğu görülmektedir.

İzmir’de yaşayanlar için kasiyerlik eğitimi İzmeb tarafından verilmekte olup, yine aynı şekilde 480 saat sürecek bir eğitim sürecinden oluşmaktadır. İzmeb Kasiyerlik Kursları için seçim yapabileceğiniz kurs merkezi olarak sadece Gaziemir İzmeb şubesi görülmekte olup, tabiki her yeni dönemde bu değişme olasılığı vadır. İzmir’de yaşayan 16 yaş ve üzeri bireyler bu eğitimlerden yararlanabilmektedir.

Halk Eğitim Merkezi Kasiyerlik Kursları (Türkiye’nin Her Yerinde)
Tabiki hayat sadece İstanbul ve İzmir’den ibaret olmayıp, ülkemizin diğer il ve ilçelerinde yaşayanlar içinde bu eğitimleri alabilecekleri bir kurum olup, kısa adı HEM (Halk Eğitim Merkezi) 480 saat sürecek eğitimlerden yararlanmak için her ilçede bulunan HEM şubelerinden yeterli başvuru olması halinde eğitim verilmektedir.

Evet değerli arkadaşlar çalışma hayatına kasa görevlisi (kasiyer) olarak başlamak isteyenler için güzel bir eğitim imkanı olup, İstanbul ve İzmir’de yaşayanlar için ayrıca alternatifler bulunmaktadır. Diğer il ve ilçelerde yaşayanlar içinse tek seçenek Halk Eğitim Merkezi olduğu görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.