Yabancı Dil Kursları

Hızla gelişen teknoloji uzakları yakın ederken aynı zamanda ticaret açısından da girişimci ve tacirlerin önünü açmış gibi görünüyor. Hayatımızda yer alan bilgisayar, telefon ve internet ile dünyanın bir ucundaki insanla kolayca iletişim kurma olanakları ortaya çıkmıştır. Peki global bir iletişim kurmak için sadece bilgisayar ve internet yeterli mi? tabi ki hayır bunun için en azından dünya genelinde en çok konuşulan evrensel dillerden birini öğrenmek gerekmektedir. En çok konuşulanı hiç şüphesiz İngilizce olup devamında Almanca, Fransızca ve Arapça gibi diller gelmektedir. Peki ücretsiz dilediğiniz yabancı dili örenmek ister misiniz işte size aradığınız fırsat hem de ücretsiz sunuluyor.

Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı Dil Kursları

Başta halk eğitim merkezi olmak üzere Türkiye’nin bir çok belediyesi tarafından sanat ve meslek edindirme amaçlı açılmış olan eğitim merkezleri aynı zamanda ücretsiz olarak yabancı dil eğitimleri vermektedir. Bunlar arasında İsmek, Komek, Busmek, Beltek öne çıkmaktadır. Dilerseniz ücretsiz yararlanabileceğiniz eğitimlere bakalım.

İngilizce
Dünyada en çok konuşulan diller arasında yer alıp halk eğitim merkezi İngilizce kursları çok gelişmiş seçenekleri sunuyor. Temel ve ileri seviye yanı sıra aynı zamanda mesleki İngilizce eğitimleri bulunmaktadır. Hem de nerdeyse tüm mesleklere özel mesleki İngilizce eğitimleri bulunmaktadır. https://www.kursbilgisi.com/ingilizce-kursu/

Almanca
Özellikle 1970 yılında Türk halkının önemli bir bölümünün çalışmak için gittiği ve şuan 3 milyon vatandaşımızın yaşadığı Almanya yine popüler diller arasında yer almaktadır. Ücretsiz Almanca kursu arayanlar için temel ve ileri seviye eğitimler ile mesleki Almanca eğitimleri verilmektedir. Mesleki Almanca eğitimi konaklama, seyahat ve yiyecek içecek üzerine planlanmıştır.

Çince
Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olan ülkesi Çin ile ticaret yapmak ve insanları ile iletişim kurmak isteyenler için halk eğitim merkezi başta olmak üzere ücretsiz çince eğitimi verilmektedir. Temek ve ileri seviye çince eğitimlerine ek olarak aynı zamanda yiyecek ve içecek alanında mesleki çince eğitimi alabilirsiniz.

Arapça
Özellikle ortadoğu ülkelerinin ortak dili olan arapça aynı zamanda müslümanlarında kullandığı diller arasında yer almaktadır. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim orjinali arapça olup ülkemiz için önemli olan arap nüfusu son yıllarda hızlı artış gösteren turiz potansiyeli ile arapça bilen insanlara ihtiyaç artmaktadır. Temel ve ileri seviye arapça eğitimleri için Türkiye’nin her yerinde imkan sunulmaktadır.

Fransızca
Başkenti paris ile ünlü bir ülke olan Fransa yine popüler diller arasında yer almaktadır. Moda’nın kalbi sayılan bu şehri gezmek, görmek ve ticari faaliyetlerde bulunmak için temel ve ileri seviye fransızca eğitimleri bulunuyor.

Rusça
Dünyanın en soğuk iklimine sahip ülkelerinden birisi olan Rusya ülkemiz açısından önemli ticaret merkezleri arasınd yer almaktadır. Temel ve ileri seviye rusça ile yine mesleki rusça olarak konaklama, seyahat ve yiyecek içecek hizmetleri alanında eğitim alabilirsiniz.

Diğer Yabancı Dil Kursları

  • İtalyanca
  • Japonca
  • İspanyolca
  • Boşnakça
  • Bulgarca
  • Yunanca

Ücretsiz Yabancı Dil Kursları Nerede?
Yukarda detaylarına yer verdiğim ve listelediğim tüm yabancı dil eğitimleri başta devletimizin sanat ve mesleki eğitim kurumları olan Halk Eğitim Merkezi (HEM) ile sunulmaktadır. Her ilçede bulunan şubeleri ile ücretsiz yararlanabilirsiniz. Bazı belediyelere ait (İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Kocaeli, Kayseri, Gaziantep, Antalya) gibi illerde ise alternatif eğitim kurumları vardır. Yukarda yer alan tüm eğitimleri içermese de önemli alternatif eğitim kurumları arasında gösterilmektedir.

Ücretsiz İngilizce ve Almanca kursları için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

https://www.kursbilgisi.com/ucretsiz-almanca-kursu/

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.