Ümraniye Ücretsiz Kurslar

İstanbul’un ilçelerinden biri olan Ümraniye; Anadolu yakasının en kalabalık ilçesidir. Tarihi kaynaklara bakıldığında ilk yerleşim Frigyalılar döneminde olduğu belirtilmiştir. 1960 yılına kadar köy kalan Ümraniye; 1963 yılında belediye teşkilatı kurulmuş, ilçe olması ise 1987 yılıdır. (1)

Bu yazımıza konu olan başlıklar ise Ümraniye’de yararlanabileceğiniz ücretsiz kurslar olacak. Halk Eğitim Merkezleri, belediye kursları, İŞKUR kurslarını bulabilirsiniz.

umraniye-ucretsiz-kurs

Ümraniye Halk Eğitimi Merkezi

Halk eğitim merkezleri yurdumuzun her il ve ilçesinde bulabileceğiniz eğitim kurumlarındandır. Ücretsiz kurs imkanlarıyla hizmetlerine devam eden Ümraniye Halk Eğitimi Merkezinde birçok branşta kurs alabilirsiniz. Ayrıca açık öğretim ortaokul ve lise kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak isterseniz https://www.kursbilgisi.com/umraniye-halk-egitim-merkezi/ yazıdan bakabilirsiniz.

Ümraniye Belediyesi Kursları

Ümraniye Belediyesi sizlere meslek edindirme kursları, geleneksel sanatlar akademisi, müzik akademisi ve dil akademisi hizmet vermeye devam ediyor. Başvuru yapmak isterseniz kurs kayıt döneminde, başvuru formu ve kimlik fotokopinizle birlikte ilan edilen eğitim merkezlerinde kesin kaydınızı yaptırabilirsiniz. Bilgi almak isterseniz https://umraniye.bel.tr/tr/main/hizmetrehberi/meslek-edindirme-kurslari-ve-akademiler/337/meslek-edindirme-kurslari-muracaati/187 linke tıklayabilirsiniz.

Ümraniye Belediyesi kurs Başvuruları 3 Şubat İtibariyle Başlıyor.

2022 2.dönem kayıt tarihlerini merakla bekleyenler için kayıt tarihleri 3 şubat itibariyle başlıyor. Aşçı yardımcılığı, pastacılık, bayan kuaförlüğü, erkek kuaförlüğü, arıclıık, kösele deri çanta yapımı, çocuk gelişimi, ilkyardım, keçe, Amigurumi, bilgisayar işletmenliği gibi birçok branşta kurs verilmektedir. Bilgi almak ve kayıt için 0216 328 35 39 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Online başvuru için https://kurs.umraniye.bel.tr/ linki tıklayabilirsiniz.

Ümraniye Belediyesi kurslarında spor kurslarına, kış Kur’an kursuna kayıtlar alınmaktadır. ayrıca İlkokul 4.sınıf, ortaokul 5,6 ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik takviye derslerinin verileceği başvurular da alınmaktadır. Sizlerde ücretsiz yararlanmak istiyorsanız başvuru yapmakta geç kalmayın.

Kurs Merkezleri

  • Aliya İzzet Begoviç Kültür Merkezi (216 590 01 03)
  • İnkılap Bilgi Evi (216 630 20 04)
  • Mahmut Celaleddin Ökten Kültür Merkezi (216 443 56 00)
  • Mehmet Akif Kültür Merkezi( 216 520 24 32)
  • Mehmet Akif Mahallesi Bilgi Evi(216 314 17 93)
  • Necip Fazıl Kültür Merkezi (216 364 36 72)
  • Prof. Dr. Bekir Topaloğlu Kültür Merkezi (216 540 54 99)
  • Prof Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi (216 508 20 72)
  • Samiha Ayverdi Bilgi Evi (216 632 90 24)

Ümraniye Mesleki Eğitim Merkezi

Mesleki eğitim merkezleri yıl boyunca kayıt yaptırabileceğiniz, hem okuyup hem çalışmak isteyenler için bulunmaz bir fırsat. Ortaokul mezunu kişilerin başvuru yapabileceği, asgari ücretin %30’u kadar maaş alabileceğiniz, hem diploma sahibi olabileceğiniz hem de ustalık, kalfalık belgesi alabileceğiniz bir eğitim kurumu. Mesleki Eğitim Merkezleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için https://www.kursbilgisi.com/mesleki-egitim-merkezi/ linke tıklayabilirsiniz.

Ümraniye İŞKUR Kursları

İşkur kursları ile mesleği olmayanlara, mesleki eğitim kurslarından yararlanmak isteyenlere eğitim verilirken aynı zamanda ücret de verilmektedir. Mesleki eğitim kurslarıyla ilgili daha fazla bilgi almak için https://www.kursbilgisi.com/iskur-kurslari/ tıklayabilirsiniz.

Referanslar

1.İçişleri Bakanlığı, Ümraniye Kaymakamlığı, Ümraniye’nin Tarihi.(t.y.).Erişim adresi:http://www.umraniye.gov.tr/umraniyenin-tarihi

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.