Yenimahalle Ücretsiz kurslar

Yenimahalle tarihi geçmişi 1925 yılına kadar uzanmaktadır. Atatürk Orman Çiftliği Yenimahalle sınırları içerisinde yer almaktadır. 1957 yılında ilçe merkezi olan ve 54 mahallesi bulunan Yenimahalle; Ankara’nın metropol ilçelerinden biridir.

Yenimahalle’de eğitim ise birçok örgün eğitim kurumunun yanı sıra kurslardan yararlanabileceğiniz kurumlar bulunmaktadır. Yenimahalle Halk Eğitimi Merkezi, Mesleki Eğitim Merkezi ve belediyenin kurslarından faydalanabilirsiniz.

Yenimahalle Halk Eğitimi Merkezi

10 dersliği bulunan, 1 toplantı salonu, 1 çok amaçlı salonu, 1’er resim ve müzik sınıfı bulunmaktadır. 1970 yılında eğitim faaliyetlerine başlayan Yenimahalle Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda mesleki kurslar, sosyal kültürel kurslar ve okuma yazma kursları verilmektedir.

Adres: Demetgül Mahallesi, 411. Cadde, No:6 Demetevler

Telefon: 0312 336 44 86

Gazi Mesleki Eğitim Merkezi

Yenimahalle’de iki tane mesleki eğitim merkezi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Gazi Mesleki Eğitim Merkezi 1962 yılında Ankara Mesleki Eğitim Merkezi olarak kurulmuştur. 2007 yılında Gazi Mesleki Eğitim Merkezi adını almıştır.

Adres: Emniyet Mahallesi, Abant 1 Caddesi, No:12 Gazi Mahallesi

Telefon: 0312 212 62 18

Ostim Mesleki Eğitim Merkezi

1986 yılında kurulan Ostim Mesleki Eğitim Merkezi çıraklık ve mesleki eğitim vermekte, çırak, kalfa ve ustalar ile yetişkinler için ise uyum geliştirme ve meslek kursları hizmetleri verilmektedir.

Adres: Ostim OSB Mahallesi, Abdülkadir Geylani Caddesi, No:7 Yenimahalle

Telefon: 0312 354 34 56

Yenimek

Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları(YENİMEK), Ankara’da yaşayanlara 19 farklı noktada hizmet vermektedir.

Ücretsiz olarak verilen kurslardan bazıları, satranç, cilt bakımı, okuma yazma, çini, yabancı dil, el sanatları kursları, müzik ve gösteri sanatları, kişisel gelişim ve eğitim, bilişim teknolojileri, grafik ve fotoğrafçılık gibi pek çok branşta kurs verilmektedir.

Yenimek’e başvuru için alt yaş sınırı 16’dır. Kayıtlar her yıl Ağustos ayında başlamakta ve dersler ise eğitim öğretim yılı boyunca devam etmektedir. Detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

https://www.kursbilgisi.com/yenimek-yenimahalle-belediyesi-kurslari/

Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü

Yenimahalle Belediyesinin bir hizmeti spor kurslarıdır. Çocukların erken yaşlarda sporla tanışması çocukların sadece fiziksel gelişimi için değil, sağlıklarına, sosyalleşmelerine kadar birçok faydası bulunmaktadır.

Artistik Buz Pateni, Voleybol, Futbol, Basketbol, Hentbol, Badminton, Kick Boks, Buz Pateni, Taekwondo, Cimnastik, Bale, Yüzme, Masa Tenisi ve Bilardo eğitimleri verilmektedir.

Kısaca Yenimahalle’yi Tanıyalım mı?

Yenimahalle Ankara’nın ilçelerinden biridir. Bunun dışında birçok kurumun bulunduğu ilçedir. Ankara Yenimahalle’de neler var diye soracak olursak;

İlçede birçok kamu binası da bulunmaktadır. Mit Müsteşarlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Atatürk Orman Çiftliği, Türk Patent ve Marka Kurumu, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı bulunmaktadır.

Yenimahalle nüfus olarak ise 703,809 kişiyle ülkemizin en kalabalık ilçeleri arasında 12. sırada yerini almaktadır.

Ankara ücretsiz kursları için https://www.ucretsizkurs.net/ankara-kurslar/ linke tıklayabilirsiniz.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.